top of page

S. Eidrigevičiaus menų centras

Respublikos g. 40, Panevėžys, Lietuva

Statusas:

Metai:

Plotas:

Vieta:

Komanda:

Konkursinis projektas

2018

~ 4100 kv. m

Respublikos g. 40, Panevėžys, Lietuva

Algis Vyšniūnas, Laimonas Bogušas, Robertas Bardauskas, Paulius Pocevičius

Dalyvauta atvirame konkurse „Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Kino teatro pastato (Respublikos g. 40, Panevėžyje) rekonstravimas“.

Stasio Eidrigevičiaus menų centro ryšio su miesto centrine dalimi siekta organizuojant urbanistines jungtis su Laisvės aikšte (į menų centrą projektuoti 2 įėjimai: iš Kranto ir Respublikos gatvių) ir Senvage. Sujungiant Kranto ir A. Jakšto gatves, siūlyta įrengti „Stasio tiltą“, kuris „kirstų“ pastatą įvairiuose jo lygiuose.

Funkcinis inžinerinis statinys iš esmės yra metafora, iliustruojanti S. Eidrigevičiaus kūrybinį principą – utilitarus daiktas virto poetiška daugiaprasme metafora. Tiltas – kelias – pastato koridorius – juosta.

Pastato pagrindinė ašis – „Stasio kelias“, kuris gali būti traktuojamas kaip kūrybinės minties siūlas. Pagrindinė projekto architektūrinė koncepcija buvo būtent šis funkcinis ryšys, „raudonas siūlas“, vienijantis ekspozicijų sales ir suprastinas kaip simbolinis kelias per visą S. Eidrigevičiaus kūrybą.

Šis menų centras išsiskyrė aplinkiniame kraštovaizdyje ir kontekste. Unikalios funkcijos objektas ir turėjo būti išskirtinis. Pagal funkciją bei paskirtį tai – iš principo naujos tipologijos objektas, toks, kurio anksčiau nebuvo. O tai reiškia, kad jam negalėjo būti taikomi įprasti kvartalinio morfotipo (foninio užstatymo) reikalavimai. Būtent dėl šios priežasties menų centro architektūra yra išskirtinė.bottom of page