top of page

Daugiafunkcis kompleksas su sanatorija

Giruliai, Lietuva

Statusas:

Metai:

Plotas:

Vieta:

Komanda:

Konkursinis projektas

2017

45 600 kv. m

Giruliai, Lietuva

Robertas Bardauskas, Tomas Medzelas, Paulius Pocevičius, Vytenis Rudokas, Simona Pielikytė

Dalyvauta pajūrio kurorto „Karalienė Luizė“ atvirame urbanistiniame-architektūriniame idėjos konkurse.

Daugiafunkcis kompleksas su kurortine sanatorija ir poilsio rezidencijomis istoriškai svarbioje Klaipėdos miesto pajūrio teritorijoje – Giruliuose. Visoje teritorijoje išskirtos 3 zonos: geltonoji su pagrindiniu objektu – Luizės sanatorijos pastatų kompleksu, žalioji, kurioje planuota trumpalaikio apgyvendinimo funkcija, ir mėlynoji, kur buvo numatyta statyti ypač aukštos kokybės privačius gyvenamuosius namus.

Ieškant optimalaus urbanistinės plėtros ir paveldo apsaugos balanso, didelis dėmesys skirtas saugotiniems objektams. Tačiau istoriškai susiklosčiusi sanatorijos / gydyklos funkcija praplėsta, įvertinus šiuolaikinius reikalavimus šios tipologijos objektams.

Viešbučio funkciją numatyta išdėstyti atskirais korpusais, o ne viename dideliame tūryje – taip išlaikomi kontekstualumo, urbanistinio integralumo ir architektūrinio masteliškumo principai.

Gyvenamieji pastatai projektuoti pagal Klaipėdos kraštui būdingą architektūros stilistiką. Kelių skirtingų tipų statinius vienija bendra stilistinė platforma – Klaipėdos modernas (jugendstil).bottom of page